Кафедральний собор Святого Духа

Кафедральний собор Святого Духа
зірочок - 4.5, відгуків - 2
м. Чернівці, вул. Головна, 85

Кафедральний собор Святого Духа — кафедральний собор Української православної церкви в Чернівцях. Знаходиться Храм на Соборній площі — між вулицями О. Кобилянської та Головною. Цей собор називають головним храмом Буковини.

Собор збудований у стилі пізнього класицизму протягом 1844-1866 років. Автор проекту — видатний віденський архітектор Ферденант Рьолль (Roell). Споруда складається з триманого нефу, типового для буковинської культової архітектури, та двох однакових дзвіниць біля головного фасаду.

У 1860 році за проектом Йосефа Главки було перебудовано фасад храму. У 1864 р. владика Євген Гакман освятив Кафедральний собор. Проте внутрішні оздоблювальні роботи продовжувались аж до кінця століття. Так, ще у 1892—1896 роках група віденьских художників розписувала стіни.

В 1961 році комуністи закрили собор, а цінності передали музеям, настінні розписи на нижній частині — змивали водою. Дивом збереглися розписи на верхній частині стін — не дістали руки. Після цього тут розташували склад, а в 1970 році — художній музей. Тільки в 1989 році — завдяки зусиллям Раїси Горбачової — собор знову повернули до життя.

У 2006 року біля храму встановили пам’ятник першому митрополиту Буковинської православної митрополії Євгену Гакману. Церква вміщує до 4 тисяч парафіян. Над центральним входом, на стіні є рельєфне зображення Мітри, Жезл і Хреста — знаків Архиєрейської влади.

Реклама на сайті

Коментарі

вверх