Базиліка Воздвиження Всечесного Хреста

Базиліка Воздвиження Всечесного Хреста
зірочок - 3, відгуків - 2
м. Чернівці, вул. Головна, 20

Базиліка‭ ‬Воздвиження Всечесного Хреста – римо-католицька церква, що має статус малої базиліки, перша мурована споруда міста‬. Її історія розпочинається з часу входження Буковини до складу Австрії у 1774 році.

На час приєднання Буковини до Австрії у краї не було римо-католицьких храмів. В 1778 році в Чернівцях було закінчено будівництво першого костелу, який став прототипом теперішнього костелу Воздвиження Всечесного Хреста. Костел був дерев’яним, з вежею та знаходився на площі навпроти теперішнього костелу.

За розпорядженням австрійського імператора Йосифа II у 1787 році, під час його перебування в Чернівцях, було розпочато зведення нового (мурованого) костелу. Будівництво тривало 27 років. Через недоліки у проектуванні під час зведення костелу двічі падала вежа.

Тільки в 1814 році будівельні роботи були нарешті завершені. 29 липня 1814 року відбулося святкове освячення нового костелу з присвоєнням імені «Воздвиження Святого Хреста».

В 1861 році костел з невідомих причин горів. Особливо постраждала вхідна частина. В 1866 році храм було відновлено, тоді ж у храмі поставили орган. В 70-х роках ХІХ ст. орган одержав дві медалі у Відні та Парижі як найкращий за тембром орган у всій Європі. І сьогодні богослужіння здійснюється під звуки органу.

Інтер’єр костелу збережений у первісному вигляді. Велику художню цінність складають вітражі та олійні розписи плафона. На балконі встановлений великий орган, який супроводжує богослужіння. Фрескові розписи на стінах і стелі заповнені стилізованими квітковими мотивами, які символізують вічне дерево, дерево життя. В середині костелу знаходяться дві мармурові меморіальні дошки римо-католицьким парохам Й. Шмідту та К. Свободі. Вражають сім неоготичних вівтарів.

Реклама на сайті

Коментарі

вверх