Чернівчанин Сашко Буль став ведучим двох подкастів у новому сезоні Urban Space Radio

Чернівчанин Сашко Буль став ведучим двох подкастів у новому сезоні Urban Space Radio

Чоловіки не плачуть, у Чернівцях чутно лише українську, солдатки не носять рожевого, блюз добре виконують тільки афроамериканці, а шансон українською неможливий? Urban Space Radio у новому сезоні Літо 2020 запускає п’ять нових подкастів про стереотипи у побуті, суспільстві та музиці. Фолк-кантрі-блюз співак з Чернівців Сашко Буль став ведучим двох з них: «Стереоранчо» та «Саша, Владік і Марго».

Слухати подкасти сезону «Голоси наших міст» можна на applepodcast, googlepodcast, mixcloud, tune та інших подкастових сервісах, а музику — на urbanspaceradio.com .

Слухати подкасти сезону «Голоси наших міст»

Команда нового сезону на Urban Space Radio під слоганом «Голоси наших міст» спробує дати голос різним містам України (серед яких і Чернівці) через історії людей, які в них живуть та намагаються щось міняти. Музика в ефірі традиційно звучатиме лише українська, а слухачів розмовних подкастів чекають цілих п’ять нових циклів. Кожен із них — спроба дати альтернативу різним стереотипам, які нас оточують — в тому числі, про різні українські міста та їх мешканців, жінок у різних професіях, суспільні патерни поведінки та — музику.

«Ось, наприклад, мої Чернівці. Часто можна почути, що це місто з великою кількістю мешканців єврейського походження. Нажаль, ні, майже всі виїхали, — наводить приклад стереотипу Сашко Буль. — Ще люди переконані, що Чернівці україномовні, бо вони на Заході України. Але ж ні, вони дуже російськомовні. Ось таких стереотипів я та кореспондент BBC Україна Роман Лебідь торкнемося в одному з епізодів «Стереоранчо» (виходить по вівторках), будемо спростовувати на всю Україну. Або ж підтверджувати. Наприклад, кажуть що Чернівці — місто понтів, показухи, щоб все було «по-багатому». І це, як на мене, правда».

Команда сезону USR зібрана з людей з різних регіонів України: окрім Чернівців там є представники і представниці Івано-Франківська, Львова, Києва, Харкова та інших міст. На Urban Space Radio впевнені: щоб подолати упередження, потрібні знання — подкасти допомагають у цьому, надаючі широку палітру можливих варіантів та інформацію з перших вуст.

Стереотипні уявлення про різні регіони й міста України — один із ключових фокусів сезону. «З самого початку ми намагаємось говорити про зміни в містах, в громадських просторах, — говорить керівниця USR Юлія Кушнір. — Але ті самі речі можуть звучати геть інакше, залежно від того, з якого міста ти на них дивишся. Ми прагнемо стати радіо, яке говорить до всієї України, показати культурні процеси, які відбуваються не лише в столиці, і дати прозвучати нашим рідним, в чомусь схожим, а в чомусь різним містам».

Одним лише українським контекстом новий сезон не обмежується. У одному з випусків «Саша, Владік і Марго» (виходить щонеділі) Сашко Буль досліджує блюз у всіх його варіантах та проявах — цей жанр він досліджує багато років. І одразу руйнує головний стереотип: ні, блюз — це не музика про «коли хорошій людині погано», блюз буває веселим, щасливим, танцювальним.

«Я під час своїх досліджень теми дуже глибоко пірнув і дістав звідти унікальні архівні записи з концертів видатних блюзменів, — говорить Сашко Буль. — Наприклад, на одній плівці є запис сварки під час концерту між Сан Хаусом і Гавлін Вульфом — я її переклав і озвучив для подкасту».

Для цього чернівчанина подкасти — це перевтілення давно знайомого радіо, яке Сашко любить багато років: «Ми відкриваємо речі, які знати по життю, але сам їх спеціально не будеш шукати. Тому багато меседжів і знань, не зупиняться на рівні першого слухача. Він точно захоче передати ще далі, а може й козирнути у дискусіях», — впевнений ведучій.

Що ж там слухати:

Щопонеділка на Urban Space Radio Грицько Семенчук навідується на свій «Гриців ковчег», аби разом зі слухач(к)ами почути історії, які люди культури з різних міст України, по двоє від кожної справи, несуть із собою крізь потоп-карантин як єдино цінний багаж. Зі сходу на захід, з півночі на південь корабель міняє свої маршрути, аби наблизити нас до розуміння, чому ми такі різні й такі однакові. На ковчезі пливуть: Андрій Бондар і Володимир Рафєєнко, Ганна Улюра та Євгенія Нестерович, Жанна Озірна й Остап Костюк, Лесик Драчук та Олег Каданов, Вероніка Склярова та Вікторія Швидко, Яків Матвійчук і Анлрій Зоїн, Влодко Кауфман і Павло Ковач-Старший, Юрко Вовкогон і Валерй Пузік, Юля Хомчин та Ігор Гармаш, Артем Полєжака і Павло Коробчук, Анастасія Косодій та Діма Левицький, Олеся Яремчук та Олександр Міхед. Назви подкастів географічно-ліричні: «У пошуках айсбергів української критики», «Скільки островів в архіпелазі українського кіно?».

Сашко Буль та Роман Лебідь на своєму «Стереоранчо» щовівторка читають українські онлайн-газети, дивуються живучості деяких шкідливих міфів та пропонують подивитися на «так завжди було» з нових, несподіваних ракурсів. У восьми випусках вони говоритимуть про вищу освіту, «міську» й «сільську» ідентичності, автомобільний рух, родинні стосунки та інші царини життя, в яких ми схильні мислити стереотипно.

У подкасті «Союзниці» Ляна Мицько та її героїні кожен четвер розбираються, як жінки змінюють різні професії, а професії змінюють їх і чи в усіх професійних колах жінкам комфортно. Кожна пара гостей – різного віку й досвіду, тож мова йтиме також про те, що змінилося в різних професіях за останні десятиліття. Героїні програм: дипломатки Мар’яна Семенишин та Іванна Плахотнюк, експертки кіноіндустрії Надя Парфан та Ольга Райтер, власниці книгарень Марина Лібанова та Катя Іванова, архітекторки Христина Бадзян та Тетяна Казанцева, урбаністки Олександра Сладкова та Марина Крячко, бандуристки Марина Круть та Анастасія Войтюк, науковиці Оксана Петруняк та Вікторія Оліферчук, медіа-фахівчині Світлана Крижанівська-Блінова та Оля Миронович.

Є і два музичних подкасти, автори яких переконані: музика може розповісти про нас і наш світ подекуди більше, аніж просто слова.
Щосереди Олег «Мох» Гнатів в програмі «Мохом проросло» відскрібає часові нарости зі скрині пам’яті та випускає на волю музичні спогади 70-90-х років минулого століття. Його герої/ні — Олена Грозовьска, Остап Костюк, Віктор Морозов, Віталій Бардецький, Дмитро Куровський, Толік Вексляровський.

І щонеділі Саша Буль, Владислав Волочай та Маргарита Кулічова у програмі «Саша, Владік і Марго» обирають той чи інший музичний жанр, щоб показати: змінивши уявлення про щось одне — можемо побачити весь світ яскравішим. У програмах звучать як «архівовані» голоси, наприклад легендарних блюзменів минулого століття — Гауліна Вульфа та Сана Хауза, так і героїв/нь сьогодення — наприклад, Бруни Лучетті, бразильської сінґерсонґрайтерки, яка щотижня дає балконні концерти у карантинному Сан Пауло, замість скасованого європейського туру.

Сезон Літо 2020 на Urban Space Radio реалізовується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID.
Зміст контенту даної програми є виключною відповідальністю Urban Space Radio і не обов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів.

Реклама на сайті

Коментарі

вверх