Чернівецький обласний краєзнавчий музей

Чернівецький обласний краєзнавчий музей
зірочок - 4, відгуків - 2
м. Чернівці, вул. Кобилянської, 28
09:00 - 17:00, ср. - вихідний
+38 (0372) 52-50-62

facebook

Музей розташований у двоповерховому будинку класицистичного оздоблення, який належав Православному релігійному фонду. Початок створення музею припадає на австрійську добу, коли любителями старовини були зібрані перші музейні колекції. В румунський період Крайовий музей був об’єднаний з Промисловим і отримав назву Музею короля Кароля ІІ (1935 р.).

Музей створений у 1940 р. на базі церковного та крайового музею. Фонди краєзнавчого музею нараховують більше 80 тис. експонатів. Це унікальні стародруки, монети, зброя, знахідки археологів, колекція народного костюму.

Чернівецький краєзнавчий музей має близько 20 зал, які входять до двох великих відділів: природи Буковини й історії. Поєднання природи з давньою історією надає можливість цілісного огляду музейної експозиції. Історичний відділ, що в рази більший за природний, включає також значні археологічні й етнографічні колекції, документи, матеріали й численні предмети з історії Буковини. Багатою і цікавою є його нумізматична колекція, колекція зброї XVIII — XIX століть.

Гордістю музею є колекція творів образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, основу якого складають ікони XVI — XVIII ст.ст., твори видатних буковинських митців Миколи Івасюка, Юстина Пігуляка, Євгена Максимовича, Августи Кохановської тощо. Колекція стародруків представлена книгами трьох визначних центрів друкарства України — Київським, Львівським та Почаївським.

Документальна частина, крім великого числа світлин включає, матеріали про селянське повстання 1848-49 pp. під проводом Лук’яна Кобилиці).

Реклама на сайті

Коментарі

вверх