Чернівецький музей історії та культури євреїв Буковини

Чернівецький музей історії та культури євреїв Буковини
залиште відгук
м. Чернівці, пл. Театральна, 5
вт. - пт.: 11:00 - 15:00, сб.: 11:00 - 14:00, нд.: 10:00 - 13:00
+38 (0372) 55-06-66

facebook

Музей історії і культури євреїв Буковини задуманий не як черговий музейний проект про єврейський народ загалом. Він присвячений феномену існування у минулому на території Південно-Східної Європи особливого локального єврейського субетносу – буковинського єврейства.

Мета музею: показати життя єврейського населення Буковини в усіх його проявах, а, насамперед, у тому, щоб передати колорит єврейського життя у краї на тлі складних процесів внутрішнього розвитку місцевої єврейської спільноти у період останньої чверті XVIII – першої половини XX ст.

Як створювався музей

Протягом ХХ століття було зроблено декілька спроб створення музею історії буковинських євреїв. Перша відноситься до кінця 20-х років, коли Буковина перебувала у складі Королівської Румунії. Крім архівного документа чернівецької громади, ніяких слідів музею після війни не виявлено.

Друга спроба була зроблена в кінці 90-х років єврейським товариством ім. Елiезера Штейнбарга. Справа обмежилася виставкою зібраних предметів, але далі музей не отримав розвитку через відсутність фінансування та кадрів дослідників.

З ініціативи Чернівецького єврейського громадсько-культурного фонду (голова Йосиф Зісельс) робота над створенням музею поновилася. І в 2008 році, коли у Чернівцях відзначалося два ювілеї – 600-річчя першої писемної згадки про місто, і 100-річчя історичної Чернівецької конференції з мови їдиш, музей був урочисто відкритий.

Наукову концепцію розробила краєзнавець, перший директор музею Наталія Шевченко, а художнє втілення реалізував львівський художник Роман Батіг.

Музей знаходиться у Центральному палаці культури (колишній Єврейський Національний дім).

Вартість квитків:
Дорослий – 12 грн
Студентський – 6 грн
Школярі – 5 грн
Діти віком до 10 р – безкоштовно

Екскурсійні послуги для груп:
Група дорослих – 150 грн.
Студентська група – 75 грн.
Шкільна група – 60 грн.

Реклама на сайті

Коментарі

вверх