Літературний целанівський центр (вул. Кобилянської, 51)
Наталка та модератор зустрічі – письменник Олександр Бойченко – говоритимуть про реальне та вигадане у книзі, про таємниці біографії її героя – австрійського політика, поета, архікнязя Вільгельма Габсбурга та командуюючого Українських Січових Стрільців, якому заздрив сам Скоропадський.
Наталка Сняданко – письменниця, журналістка, перекладачка з польської та німецької. За освітою — філолог, закінчила Львівський та Фрайбурзький університети. Авторка низки популярних книг, серед яких «Колекція пристрастей, або Пригоди молодої українки», «Сезонний розпродаж блондинок», «Синдром стерильності», «Чебрець у молоці», «Країна поламаних іграшок та інші подорожі», «Комашина тарзанка», «Гербарій коханців», «Фрау Мюллер не налаштована платити більше». Перекладає з німецької (Франц Кафка, Фрідріх Дюрренматт, Ґюнтер Ґрасс, Юдіт Германн, Стефан Цвайґ), польської (Чеслав Мілош, Збіґнєв Герберт, Ярослав Івашкевич, Ян Бжехва). Народилася й мешкає у Львові.
Чернівецькі читачі одними з перших дізнаються про книгу, над якою Наталка Сняданко працювала три роки. «Охайні прописи ерцгерцога Вільгельма» – це розповідь про Львів у три періоди історії – австрійський, польський та радянський. Це також книга про непересічну і дуже оригінальну особистість – Вільгельма Габсбурга – талановитого нащадка елітної австрійської династії, котрий вивчив українську мову, очолив загін Січових Стрільців й став героєм українського визвольного руху під псевдо Василь Вишиваний.
«Моє знайомство з Вільгельмом Габсбургом почалося з пропозиції австрійського режисера перекласти опис майбутнього документального фільму про Вишиваного, – каже Наталка. – Я перечитала монографію історика Тімоті Снайдера «Червоний князь» і здивувалась, чому досі ніхто в Україні не написав роман про Вільгельма? Це ж неймовірно цікавий персонаж! Вирішила сама це зробити. Монографією Снайдера (яка видалась мені дещо суб’єктивною, до того ж історика цікавила постать Вишиваного в геополітичному світлі) я не обмежилася, і дослідила збірку матеріалів «Український патріот із династії Габсбургів» Тетяни Осташко та Юрія Терещенка. Там зібрана маса унікальним матеріалів: мемуари, автентична українська мова, якою розмовляв Вишиваний, вірші, листи. Усе це я використовувала у романі».
Календар подій
до 31 травня 2019
01 березня 2019
02 березня 2019
16 березня 2019
28 лютого 2019
15 січня 2019
Коментарі