Резиденція митрополитів Буковини і Далмації

Резиденція митрополитів Буковини і Далмації
зірочок - 4.7, відгуків - 3
м. Чернівці, вул. Коцюбинського, 2

Ансамбль Митрополичої резиденції (1864-1882 рр.) складається з трьох монументальних споруд-корпусів: «Митрополичого», «Семінарського» та «Монастирського». Резиденція стала духовним символом толерантності буковинського краю, симбіозом архітектурних стилів і культур усіх народів, що проживали у цій місцевості.

Контури стін відображають вплив візантійської та романської архітектур. Мавританські елементи — вежі з куполами, які схожі на мінарети — нагадують про особливості культової архітектури сходу. Готичний стиль виражається у структурі дахів, декоративних деталях, динаміці куполу домашньої митрополичої церкви. І над усім цим домінує розмай різьби і розпису геометричної гуцульської орнаментики в оздобленні дахів та стель парадних залів. А все це разом творить всеперемагаючий акорд краси й гармонії.

З 24 серпня 1963 року є пам’яткою архітектури національного значення (охоронний № 778/0). 28 червня 2011 року архітектурний ансамбль резиденції (Residence of Bukovinian and Dalmatian Metropolitansa) включили до списку Світової спадщини ЮНЕСКО (об’єкт №1330). Тут розмістився Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича.

Реклама на сайті

Перегляньте також

Коментарі

вверх