Польський народний дім

Польський народний дім
зірочок - 4.5, відгуків - 4
м. Чернівці, вул. Кобилянської, 40

Польський народний дім збудований (перебудований) на початку XX століття спілкою «Польська Читальня», який став центром польського життя у Чернівцях і Буковині за планом архітектора Франца Сковрона.

Представники польського товариства 2 червня 1904 року звернулися до Чернівецького магістрату з клопотанням про надання дозволу на перебудову придбаної для Польського Дому споруди та побудови в ній великої зали.

Зала планувалась на ґрунті двору і саду на двох парцелях на 600 осіб і 240 посадочних місць. У документі йшлося також про те, що збудована зала служитиме не тільки товариству, але використовуватиметься для проведення театральних вечорів, концертів і вистав.

Проектом перебудови Польського Дому керував відомий архітектор Франц Сковрон. Оздобленням великої зали займався Конрад Гурецький, представники Закопанської школи Скварницький та Герасимович виконали різьбу по дереву.

Перебудову приміщення товариства завершили в 1905 році. У радянський час приміщення використовувалося як кінотеатр, пізніше його було передано під музичну школу.

Сьогодні у цьому будинку працює Товариство польської культури імені Адама Міцкевича, якому передали в користування декілька кімнат у лівому крилі споруди.

Реклама на сайті

Перегляньте також

Коментарі

вверх