


Гумористичній концерт «Ліга сміху»

Музей історії і культури євреїв Буковини задуманий не як черговий музейний проект про єврейський народ загалом. Він присвячений феномену існування у минулому на території Південно-Східної Європи особливого локального єврейського субетносу – буковинського єврейства.
Мета музею: показати життя єврейського населення Буковини в усіх його проявах, а, насамперед, у тому, щоб передати колорит єврейського життя у краї на тлі складних процесів внутрішнього розвитку місцевої єврейської спільноти у період останньої чверті XVIII – першої половини XX ст.
Як створювався музей
Протягом ХХ століття було зроблено декілька спроб створення музею історії буковинських євреїв. Перша відноситься до кінця 20-х років, коли Буковина перебувала у складі Королівської Румунії. Крім архівного документа чернівецької громади, ніяких слідів музею після війни не виявлено.
Друга спроба була зроблена в кінці 90-х років єврейським товариством ім. Елiезера Штейнбарга. Справа обмежилася виставкою зібраних предметів, але далі музей не отримав розвитку через відсутність фінансування та кадрів дослідників.
З ініціативи Чернівецького єврейського громадсько-культурного фонду (голова Йосиф Зісельс) робота над створенням музею поновилася. І в 2008 році, коли у Чернівцях відзначалося два ювілеї – 600-річчя першої писемної згадки про місто, і 100-річчя історичної Чернівецької конференції з мови їдиш, музей був урочисто відкритий.
Наукову концепцію розробила краєзнавець, перший директор музею Наталія Шевченко, а художнє втілення реалізував львівський художник Роман Батіг.
Музей знаходиться у Центральному палаці культури (колишній Єврейський Національний дім).
Вартість квитків:
Дорослий – 12 грн
Студентський – 6 грн
Школярі – 5 грн
Діти віком до 10 р – безкоштовно
Екскурсійні послуги для груп:
Група дорослих – 150 грн.
Студентська група – 75 грн.
Шкільна група – 60 грн.
пл. Центральна, 10
вул. Світловодська, 2
вул. Кобилянської, 28
Коментарі