Лекція Петра Рихла «Єврейська література Буковини та її українська рецепція»

Лекція Петра Рихла «Єврейська література Буковини та її українська рецепція»

27 березня 2018, 18:30

Літературний целанівський центр (вул. Кобилянської, 51)

facebook

Вартість

Вхід вільний

Лекція професора, доктора філологічних наук, целанознавця Петра Рихла. Це буде другий подібний захід із одинадцяти запланованих, який реалізовуватиметься у рамках проекту «Czernowitz: виховання єврейських цінностей крізь культуру та літературу».

У радянський період література Буковини була представлена лише частково. Знаних письменників із Чернівців тогочасна влада не визнавала. У зв’язку з цим такі всесвітньо відомі автори єврейського походження, як Роза Ауслендер, Пауль Целан, Іцик Мангер, Йосиф Бург, Аарон Аппельфельд та інші, залишалися на батьківщині невідомими. Літературний целанівський центр та його культурні заходи мають на меті компенсувати цю історичну несправедливість. Тому основною метою проекту є відродження місцевої єврейської культури та надання нових можливостей для її подальшого розвитку в Чернівцях.

Протягом одинадцяти місяців у Літературному целанівському центрі відбудеться 11 лекцій знаних фахівців, які стосуватимуться різних єврейських культурно-історичних сфер життя. Першим спікером був головний Равін Чернівецького регіону Менахем Мендель Гліценштейн. Серед наступних – голова Асоціації єврейських організацій та громад України, співзасновник Літературного целанівського центру Йосиф Зісельс, професор, доктор філологічних наук, целанознавець Петро Рихло, художник, експерт із єврейського образотворчого мистецтва Олександр Ройтбурд та інші.

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх