Виставка творів маляра та графіка Якова Гніздовського

Виставка творів маляра та графіка Якова Гніздовського

17 березня 2015 - 12 квітня 2015

Чернівецький художній музей (пл. Центральна, 10)

У Чернівецькому обласному художньому музеї представлено 80 оригінальних картин видатного українсько-американського маляра та графіка Якова Гніздовського. Працював у техніці дереворізу.

Організатори заходу – посольство США в Україні, міністерство культури України, фундація «Відкрита Україна». Виставка вже експонувалася у Львові, а впродовж цього року демонструватиметься також у Полтаві, Черкасах, Дніпропетровську, Києві.

Яків Гніздовський народився 27 січня 1915 р. в с. Пилипче (Боршівський район, Тернопільщина). Вчився в гімназіях Чорткова і Львова, а потім продовжував навчання у приватній школі прикладного мистецтва у Львові.

Як обдарованого учня його послали на студії до Варшавської Академії Красних Мистецтв. Був стипендіатом митрополита Андрея Шептицького.

З 1939 р. продовжував навчання в Академії Мистецтв у Загребі (Хорватія). У 1944 р. із золотою медаллю закінчив науку, поселився у Мюнхені. У 1949 році Гніздовський виїхав до США, у Міннеаполіс, через деякий час митець переїхав до Нью-Йорка. Пробував себе в скульптурі, кераміці, але головна мета, якої хотів досягти – досконало оволодіти технікою деревориту.

Помер 8 листопада 1985 р. в Нью-Йорку. 5 листопада 2005 року на Личаківському кладовищі у Львові відбулося перепоховання праху художника.

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх