21 липня 2015 - 17 серпня 2015
Чернівецький художній музей (пл. Центральна, 10)
Cтиль Бринковяну в основному характеризується блискучим розквітом декоративних форм. У першу чергу це позначається в обрамленні вікон і дверей, у формі колон, в деталях різьблення по каменю, в оформленні порталів.
Представник вищої знаті, честолюбний політик, що прагнув до життя повної розкоші і блиску, надзвичайно багатий, Бринковяну будував в Бухаресті і на своїх володіннях велику кількість резиденцій, які він не називав будинками, а іменував на західний зразок палацами, що більш відповідало їх зовнішньому вигляду.
Пишнота убрання в палацах, деталі архітектури відображали не лише вплив архітектурних форм Північної Італії, але і вплив Сходу
Стиль Бриковяну відомий нам і у Чернівцях наприклад «Кручені» куполи Миколаївської церкви створюють враження, ніби будівля гойдається і от-от упаде, або стоїть на нерівному місці. Насправді це не жарт і не помилка. Це спеціальний архітектурний прийом, майстерно виконаний будівельниками, попередньо закладений у проекті Владимира Залозецького. Церква ніби справді «живе» і «дихає». Цікаво, що будучи спорудженою ще у 1821 церква була виконана у стилі ампір. Через більш як 100 років її перебудують до сучасного вигляду.
Відносини між румунським та українським народами мають глибоке історичне коріння і багатовікову історію. Починаючи від доби Київської Русі і до наших днів існувало та існує безліч прикладів добросусідства і взаємодопомоги. Наприклад, у XVI і XVII ст. українські козаки допомагали господарям Молдови та Валахії в їхній боротьбі проти Туреччини, а чимало молдован і валахів воювало пліч опліч з українцями в козацькому війську. Волох Іван Підкова, якого охрестили Волошенином, був славетним козацьким отаманом, гетьманом, а в 1577 – 1578 рр. господарем Молдовського князівства зі столицею в Яссах.
У своїх релігійних і світських конструкціях, Бринковяну гармонійно поєднав в архітектурі та розпису монументальний живопис, місцеві традиції з нео-візантійським стилем та інноваційними ідеями італійського Відродження, що втілилося в Бринковянському стилі. Побудовані їм палац Могошоая і кілька монастирів (у тому числі Хорезу) виконані в цьому стилі. Сприяв освіті своїх підданих, заохочував літописання, відкрив 4 друкарні, а також школи. Належить до відомої династії Бринковяну.
Календар подій
до 22 травня 2019
до 09 травня 2019
до 31 травня 2019
до 03 травня 2019
30 березня 2019
до 06 травня 2019
Коментарі