08 червня 2016 - 25 липня 2016
Чернівецький обласний художній музей (пл. Центральна, 10)
Із поширенням у ІІ половині ХІХ ст. фабричної мануфактури, костюм, особливо жіночий, набув особливого характеру, який дозволяв виразити специфіку окремих регіонів чи населених пунктів. Костюм, як знакова система, відображав соціальний статус, вік, сімейний стан його власника, міг вказувати на різні святкові події і, навіть, особисті емоції.
Форми народного костюму залежали від ідеалів краси, характерних для певної общини і, змінювалися у різні періоди. Дрібні деталі переоформлювалися у відповідності зі смаками певних поколінь, актуальною модою, а також під впливом модернізації.
Виставка представляє найбільш характерні народні костюми мешканців Карпатського басейну, із колекції Дьордя Барни в Музеї ім. Отто Германа у місті Мішкольц (Угорщина). Це зібрання складається із 280 народних костюмів 120 населених пунктів 19 регіонів.
Це святкові костюми мешканців сіл та аграрних міст кінця ХІХ – початку ХХ ст.. Вони репрезентують чотири регіони Карпатського басейну: Задунав’я (територія на захід від Дунаю), Фелфьольд (територія теперішньої Словаччини), Угорська низовина або Алфьольд, Трансільванія (Румунія).
Окрім угорських етнографічних груп, у збірці можна знайти різноманітні костюми німців, південних слов’ян, румун, болгар та інших національностей. Багато представлені матеріали із регіонів, що знаходяться за межами теперішньої Угорщини: із Трансільванії (Румунія) костюми регіону Калотасег, села Сек, етнографічної групи чанго; костюми із регіону Зоборалья (Словаччина).
Виставка організована Генеральним консульством Угорщини у місті Ужгород за сприяння Музею ім. Отто Германа м. Мішкольц та Чернівецького обласного художнього музею.
Календар подій
до 22 травня 2019
до 09 травня 2019
до 31 травня 2019
до 03 травня 2019
30 березня 2019
до 06 травня 2019
Коментарі