Виставка «Коли читаю Кобзаря»

Виставка «Коли читаю Кобзаря»

06 березня 2018 - 26 березня 2018

Виставка з нагоди 204-ої річниці від дня народження видатного українця продовжує традицію щорічних Шевченківських вернісажів, започаткованих у Чернівецькому художньому музеї з 2008 року.

До уваги відвідувачів — понад 50 творів образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва на шевченківську тему – це, переважно, портрет і тематична картина, що створені 15-ма буковинськими майстрами та 17-ма чернівецькими школярами. Тему розкрито у різних видах мистецтва й виконано на папері та полотні, у дерево різьбленні, лозоплетінні, теракоті, ткацтві, вишивці, розпису на склі й по дереву, аплікації, у просторових композиціях у мішаній техніці.

У портретах автори прагнули втілили розмаїті образи Кобзаря різної емоційної тональності – урочистий, романтичний, динамічний, сумний, що відображають уявлення і розуміння авторами Тараса Шевченка як величної постаті. Його уособлювали як «батька Тараса», «батька української нації». Іконографія образу митця визначена переважно трьома типами – молодий Т.Шевченко, зрілих років у костюмі та у кожусі й шапці.

Поряд з сучасними роботами на виставці представлено деякі твори попередніх років.

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх