Виставка Івана Марчука «Вчора, сьогодні… завжди»

Виставка Івана Марчука «Вчора, сьогодні… завжди»

12 грудня 2014 - 24 січня 2015

Галерея «Sweet Арт» (вул. Штейнбарга, 23)

facebook

Сьогодні Іван Марчук єдиний з українських художників, кого прийняли до Золотої гільдії Римської академії сучасного мистецтва, а у 2007 році британська газета The Daily Telegraph внесла його ім’я до сотні геніїв людства, які створюють багатовимірний образ сучасного світу і, випереджаючи час, визначають напрямки та перспективи розвитку постіндустріальної цивілізації.

Майже півстоліття творчість Івана Марчука збурює свідомість глядачів. Оригінальний спосіб мислення, неповторна манера письма, технічна і композиційна довершеність робіт, стилістична різноплановість підходів викликають подив і захоплення.
Авторська техніка балансує на межі рукотворного і технологічного, а через складність виконання практично не підлягає повторенню.

Вплив полотен Марчука можна порівняти із дією 25 кадру, що передусім діє на несвідоме і в той же час залишає глядачеві повну свободу інтерпретації. Дуже часто саме несвідоме народжує в уяві художника незбагненні сюжети його творів. Сам він про це говорить так: «Наперед я не знаю, що малюватиму. У мене виникає один образ, другий. Рука мене сама веде. Можу сказати: мало яку картину я писав головою, розумом. Вони мені нібито являються.»

У мистецькій спадщині українського художника розкриваються потужні резерви етнічної традиції, поєднаної з європейським авангардом. В радянську епоху Іван Марчук – невизнаний геній і бунтар – перевернув вітчизняне мистецтво, зумівши встояти під тиском ідеології та єдиного офіційно дозволеного творчого стилю – соцреалізму. Він не випав з контексту світових тенденцій, що визначали розвиток мистецтва, вибудувавши художніми засобами власну світоглядну систему – заглиблену у наїв, але спрямовану на далеку перспективу.

Звинувачення критиків в націоналізмі, вимушена еміграція до США, повернення на батьківщину – всі ці випробування довелось пройти художнику на шляху до світового успіху.

Візуальні образи Івана Марчука сповна розкриваються під звучання композицій у виконанні доньки художника, представниці нової генерації музикантів, Заслуженої артистки України, скрипальки Богдани Півненко.

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх