07 вересня 2017 - 10 вересня 2017
Літературний целанівський центр (вул. Кобилянської, 51)
Вартість
Вхід вільний
У програмі VIII поетичного фестивалю Meridian Czernowitz: поетичні читання, презентації книжок, дискусії, музичні події, кінопокази, лекції.
У ці дні до Чернівців завітає чимало відомих авторів та гостей. Із Німеччини: Ненсі Гюнґер, Андреас Альтман, Томас Вольфарт, Роня Отман, Макс Чоллек, Марк Келлер, Трістан Марквардт; з Австрії: Ганс Айххорн, Соня Хартер, Макс Оравін, Марко Дініч, Роберт Просер, Франциска Фюхсл; зі Швейцарії: Ойґен Ґомрінґер, Левін Вестерман, Сімон Лаперт, Саша Гарцетті, Маріна Скалова; з Румунії: Андрей Доша, Клаудіу Комартін; із Польщі: Кшиштоф Чижевський, Іза Хруслінська; з Молдови: Паула Ерізану; з Ізраїлю: Аґі Мішоль, Йонатан Кунда; з Нідерландів: Ліке Марсман; з України: Ігор Померанцев, Сергій Жадан, Юрій Іздрик, Іван Малкович, Дмитро Павличко, Йосиф Зісельс, Ірина Цілик, Григорій Семенчук та ін.
На VIII Міжнародному поетичному фестивалі Meridian Czernowitz відбудеться Babelsprech.International – спільний проект Literarischen Colloquiums (Berlin) та Meridian Czernowitz, Літературних домів Відню та Базелю, а також словенського партнера I.D.I.O.T. На чотири дні до Чернівців приїдуть молоді автори з Німеччини, Австрії, Швейцарії, Нідерландів, Румунії, Молдови та України (всього 18 учасників) для обговорення ролі поезії, роботи над перекладами та міжкультурного спілкування. Результатом їхньої комунікації стануть спільні читання 9 та 10 вересня.
На дискусійному майданчику цьогорічного фестивалю учасники звернуться до теми конфліктів пам’яті та шляхів їх вирішення, розглянуть досвід України та інших країн Європи. 9 вересня відбудеться всеукраїнська прем’єра нового довгоочікуваного роману Сергія Жадана «Інтернат». Цей твір висвітлює, як змінилось життя звичайних людей, коли на Сході України почалася війна. Окрім згаданої книжкової новинки, також відбудеться реп-презентація нової поетичної збірки Юрія Іздрика «Папіроси».
Учасники та гості фестивалю також зможуть відвідати Садгірську синагогу, яка в радянські часи використовувалася як майстерня для ремонту сільськогосподарської техніки, а з часом взагалі перетворилась на склад. Синагогу відновили й відкрили цього року.
Окрім якісної поезії, організатори підготували музичні події та кінопокази: електронна музика у взаємодії з візуальною поезією із Австрії та Німеччини, традиційний концерт єврейської музики, показ короткометражних фільмів-переможців Міжнародного фестивалю кінопоезії Zebra зі всього світу, а також фільму Ігоря Померанцева та Лідії Стародубцевої під назвою «Ампутація» про трагічні наслідки війни на Сході України.
Календар подій
до 31 травня 2019
04 травня 2019
до 17 травня 2019
10 травня 2019
01 березня 2019
02 березня 2019
Коментарі