Центральна площа – серце Чернівців уже протягом двох століть. Звідси починаються головні вулиці міста: Головна, Руська, Університетська, Івана Франка, Ольги Кобилянської, а також вулиці імені Міхая Емінеску і Поштова.
Своїм створенням Центральна площа завдячує цісареві Йосифу II, який відвідав місто у 1783 році та запропонував місце для ринкової площі. Галицьке намісництво 27 липня 1796 року зобов’язало Буковинську окружну управу розробити план нової площі.
Упорядкування площі Ринок розпочалося у 1825 — після призначення крайовим інженером Адольфа Маріна. Площа вперше була забрукована у 1840. Центральною спорудою архітектурного ансамблю площі є будівля Чернівецької міської ради (Чернівецька ратуша). Зведена в 1843-1847 за проектом Андрія Мікуліча у стилі пізнього класицизму.
З балкону, що з усіх боків оточує вежу, добре видно все місто. Зараз кожного дня, рівно о 12-ій, на всі чотири сторони міста лунає мелодія популярної пісні буковинського композитора Степана Сабадаша «Марічка», яку виграє на трубі сурмач у буковинському народному вбранні.
гулянок чернівчан, своєрідним «містом у місті».
Також на площі знаходиться Художній музей. Його збудували у 1900-1901 році як Буковинську ощадну касу за проектом австрійського архітектора Губерта Гесснера. Будівля є класичним зразком віденської сецесії.
Раніше на Центральній площа знаходилось багато готелів та ресторанів. Тепер у цих приміщеннях розташовані корпуси університетів, магазини та житлові приміщення. У 1999 році відбулось урочисте відкриття монумента Тараса Шевченка.
12 січня 2019
30 вересня 2018
09 січня 2018
21 липня 2017
Коментарі