Театральна площа

Театральна площа
зірочок - 4, відгуків - 1
м. Чернівці

Наприкінці XVIII ст. на місці, де тепер знаходиться Театральна площа, починалось місто та був густий ліс. У 19 ст. на цьому місці торгували зерном, потім – рибою. І до 20 ст. площа виконувала місцем для торгівлі, хоч і була перейменована у Єлизаветпляц. Саме тому свого часу площу називали Рибним-Фішпляцом. на Згодом тут знаходились військові склади. Їх знесли у 20 ст., коли почались масові забудови землі.

Лише завдяки будівництву міського театру у 1904 – 1905 рр., почалось перетворення площі у стильний європейський майдан.

Пам’ятки:
На площі знаходиться бронзова статуя Ольги Кобилянської. Монумент українській письменниці встановлений 2 серпня 1980 року. Пізніше по всьому периметру площі 2000 року була викладена своєрідна, за зразком голлівудської, «Алея зірок», з іменами відомих діячів культури Буковинського краю, зокрема, Назарія Яремчука, Василя Зінкевича.

Найгарнішою спорудою цієї площі та Чернівців є Чернівецький театр імені Ольги Кобилянської. Праворуч від театру розташований будинок колишнього Єврейського народного дому, споруджений у 1908 році у псевдобарокковському стилі за проектом львівського архітектора Тадеуша Левандовського.

Поруч із ним стоїть пам’ятка архітектури епохи конструктивізму — колишній Румунський народний дім, збудований 1940 року за проектом Іона Нанеску. На протилежному боці, в оточенні двох будинків-близнюків, красується будинок торговельно-промислової палати, споруджений 1910 року в стилі модерн (зараз тут знаходиться адміністративний корпус Буковинського державного медичного університету).

Реклама на сайті

Коментарі

вверх