Вартість
Вхід вільний
Чернівці славляться своєю безконфліктністю та толерантністю, міжетнічною та міжрелігійною єдністю і терпимістю. Саме в цьому місті під одним небом без сутичок та колізій існували представники різних етнічних груп та народів, що здавна його населяли: українці, румуни, євреї, німці, вірмени, поляки, росіяни.
Проте, з часом постають нові виклики, і разом з ними формується новий тест на толерантність: права людини та гендерна рівність – з одного боку, сексизм, расизм, гомофобія – з іншого. Чи похитнуть ці явища вже сталу історичну модель неупередженості та доброзичливості Буковини у контексті світових змін та процесів?
Фестиваль рівності є публічною платформою для усіх людей, незалежно від їхньої національної, гендерної ідентичності чи орієнтації, спосіб наблизитися до відкритішого світу, в якому немає місця упередженням, побудувати діалог за допомогою мистецтва та неформальної освіти.
Метою фестивалю є просування ідей толерантності та рівності, а також боротьба з дискримінацією уразливих до проявів нетерпимості та насильства груп.
Програма включатиме документальне кіно та лекції. Йтиметься про те, як можна висловлювати свою позицію мовою мистецтва, про центрально- та східноєвропейський політичний та соціальний контекст, у якому перебуває Україна та практики іншування, про жіночу тілесність та сексуальність, а також про те чи дійсно слова гендер та фемінізм є страшними.
12:00 – 13:30 – Документальний фільм «Сільвана»
Рік: 2017 Тривалість: 95 хв. Країна: Швеція Режисерки: Міка Ґустафсон, Олівія Кастебрінґ, Крістіна Тсіобанеліс Своїми безкомпромісними текстами проти всіх форм пригноблення шведська реперка Сільвана Імам взяла Скандинавію штурмом. Вона використовує свій гострий, як бритва,…
13:30 – 15:00 – Лекція «Мистецтво – мова протесту»
Художниці, кураторки виставки «Виховнi акти” Валерія Зубатенко та Альона Мамай пiдготували критичний огляд художнiх практик та стратегiй, нацiлених на критику владних інституцій патріархальної, капіталістичної системи. Деякі з них (акціонізм) вже…
15:00 – 15:30 – Перерва
15:30 – 16:30 – Лекція «Політичні вектори Центральної та Східної Європи і вразливі групи»
Конструювання образу інших та виключення за цією ознакою – практики, притаманні не лише українському суспільству. Можна сказати, що “Україна – це Європа” не лише географічно. На лекції ми поговоримо про…
16:30 – 18:00 – Розмова про досвіди сучасних жінок, або 10 міфів про фемінізм
Якщо вас в дитинстві лякали бабаєм, то у дорослому віці з’явилися нові страхалки, наприклад, гендер і фемінізм. Назвати себе публічно феміністкою – це приректи на кпини, агресію, зневагу. Саме тому…
18:00 – 19:30 – Документальний фільм «Венери»
Рік: 2016 Країни: Данія, Норвегія Тривалість: 80 хв. Режисерки: Леа Ґлоб, Метте Карла Альбрехтсен Обмеження за віком: 18+ Дві режисерки шукають жінок для зйомок в еротичній стрічці, базованій на власному сексуальному досвіді….
Партнери:
Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA – єдиний в Україні міжнародний фестиваль документального кіно про права людини. Входить до Міжнародної мережі правозихисних кінофестивалів Human Rights Film Network.
Норвезький Гельсінський комітет – неурядова організація, яка підтримує ініціативи по посиленню демократії та громадянського суспільства.
Календар подій
03 травня 2019
02 травня 2019
24 березня 2019
24 лютого 2019
25 грудня 2018
19 листопада 2018
Коментарі