Фестиваль рівності

Фестиваль рівності

19 травня 2018, 12:00

Буковинський Медіа-Центр Belle Vue (вул. Ольги Кобилянської, 2)

facebook

Вартість

Вхід вільний

Чернівці славляться своєю безконфліктністю та толерантністю, міжетнічною та міжрелігійною єдністю і терпимістю. Саме в цьому місті під одним небом без сутичок та колізій існували представники різних етнічних груп та народів, що здавна його населяли: українці, румуни, євреї, німці, вірмени, поляки, росіяни.

Проте, з часом постають нові виклики, і разом з ними формується новий тест на толерантність: права людини та гендерна рівність – з одного боку, сексизм, расизм, гомофобія – з іншого. Чи похитнуть ці явища вже сталу історичну модель неупередженості та доброзичливості Буковини у контексті світових змін та процесів?

Фестиваль рівності є публічною платформою для усіх людей, незалежно від їхньої національної, гендерної ідентичності чи орієнтації, спосіб наблизитися до відкритішого світу, в якому немає місця упередженням, побудувати діалог за допомогою мистецтва та неформальної освіти.

Метою фестивалю є просування ідей толерантності та рівності, а також боротьба з дискримінацією уразливих до проявів нетерпимості та насильства груп.

Програма включатиме документальне кіно та лекції. Йтиметься про те, як можна висловлювати свою позицію мовою мистецтва, про центрально- та східноєвропейський політичний та соціальний контекст, у якому перебуває Україна та практики іншування, про жіночу тілесність та сексуальність, а також про те чи дійсно слова гендер та фемінізм є страшними.

Програма Фестивалю Рівності

12:00 – 13:30 – Документальний фільм «Сільвана»
Рік: 2017 Тривалість: 95 хв. Країна: Швеція Режисерки: Міка Ґустафсон, Олівія Кастебрінґ, Крістіна Тсіобанеліс Своїми безкомпромісними текстами проти всіх форм пригноблення шведська реперка Сільвана Імам взяла Скандинавію штурмом. Вона використовує свій гострий, як бритва,…

13:30 – 15:00 – Лекція «Мистецтво – мова протесту»
Художниці, кураторки виставки «Виховнi акти” Валерія Зубатенко та Альона Мамай пiдготували критичний огляд художнiх практик та стратегiй, нацiлених на критику владних інституцій патріархальної, капіталістичної системи. Деякі з них (акціонізм) вже…

15:00 – 15:30 – Перерва
15:30 – 16:30 – Лекція «Політичні вектори Центральної та Східної Європи і вразливі групи»
Конструювання образу інших та виключення за цією ознакою – практики, притаманні не лише українському суспільству. Можна сказати, що “Україна – це Європа” не лише географічно. На лекції ми поговоримо про…

16:30 – 18:00 – Розмова про досвіди сучасних жінок, або 10 міфів про фемінізм
Якщо вас в дитинстві лякали бабаєм, то у дорослому віці з’явилися нові страхалки, наприклад, гендер і фемінізм. Назвати себе публічно феміністкою – це приректи на кпини, агресію, зневагу. Саме тому…

18:00 – 19:30 – Документальний фільм «Венери»
Рік: 2016 Країни: Данія, Норвегія Тривалість: 80 хв. Режисерки: Леа Ґлоб, Метте Карла Альбрехтсен Обмеження за віком: 18+ Дві режисерки шукають жінок для зйомок в еротичній стрічці, базованій на власному сексуальному досвіді….

Партнери:
Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA – єдиний в Україні міжнародний фестиваль документального кіно про права людини. Входить до Міжнародної мережі правозихисних кінофестивалів Human Rights Film Network.
Норвезький Гельсінський комітет – неурядова організація, яка підтримує ініціативи по посиленню демократії та громадянського суспільства.

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх