Скільки вулиць у Чернівецькій області могли потрапити під Закон про декомунізацію

Скільки вулиць у Чернівецькій області могли потрапити під Закон про декомунізацію

Яндекс.Карти було запущено в Україні 2006 року. Зараз на них нанесено детальні схеми всіх міст і багатьох менших населених пунктів країни із вулицями та будівлями. Щоб карти залишалися точними й актуальними, українські картографи Яндекса оновлюють їх щомісяця, відстежуючи зміни й перейменування топонімів. До 21 листопада місцева влада українських міст, селищ і сіл має змінити назви низки об’єктів відповідно до прийнятого півроку тому Закону про декомунізацію. Яндекс вивчив, скільки вулиць, на думку експертів, могло потрапити під його дію у Чернівцях і населених пунктах Чернівецької області*.

Із майже 1100 вулиць, провулків, проспектів і площ Чернівецької області, нанесених на Яндекс.Карти, Закон про декомунізацію станом на початок вересня поширювався лише на 80 топонімічних об’єктів. Понад 60 із них розташовано у самих Чернівцях.

Найпопулярніша назва таких вулиць на Буковині – вулиця Першотравнева, вона трапляється на картах 5 разів. «Радянські» вулиці у Чернівецькій області також часто називали на честь політичних, військових і громадських діячів – іменами 35 із них названо понад 50 вулиць регіону. Наприклад, на честь Пархоменка і Моріса Тореза у Чернівцях названо по одній вулиці та по три провулки. Майже всі інші найменування в області трапляються лише один раз. Є в Чернівцях і зовсім рідкісні для України «радянські» топоніми – приміром, вулиці Стеф’юка немає в жодному іншому місті або селі.

У «комуністичних» назвах вулиць Чернівецької області також доволі часто є згадка про міста й місцевості – наприклад, вулиці Кронштадтська, Паризької Комуни, Хотинських Комсомольців, бульвар Героїв Сталінграда тощо.

Якщо узяти всі «радянські» вулиці Чернівців та з’єднати в одну, вона була б завдовжки близько 40 км і дотяглася б від цього міста до кордону з Румунією. А загальна довжина «радянських» вулиць усієї області – 75 км: як автомобілем від Чернівців до Коломиї.

Скільки вулиць у Чернівецькій області могли потрапити під Закон про декомунізацію

Згідно з даними пошуку Яндекса, серед вулиць, що можуть бути перейменовані відповідно до Закону, у Чернівцях найчастіше шукають будинки на бульварі Героїв Сталінграда. А щодо власне декомунізації чернівчани запитують у Яндексі, наприклад, таке: [перейменування вулиць в місті чернівці в 2014-2015 році].

Про те, скільки вулиць потрапило під дію Закону про декомунізацію в усій країні, можна прочитати у блозі Яндекс.України: https://blog.yandex.ua/post/3080/.

Інфографіку про найпопулярніші «радянські» назви вулиць в інших областях України та їх довжину можна переглянути в альбомі: https://fotki.yandex.ru/users/ya-ukraine-official/album/490764.

*Дослідження ґрунтується на рекомендаціях стосовно перейменування вулиць, підготовлених Інститутом національної пам’яті України, Департаментом громадських комунікацій Київської міської державної адміністрації, а також робочими групами з декомунізації, міськими радами, топонімічними комісіями, комісіями з упорядкування найменувань вулиць в обласних центрах України, місцевими краєзнавцями та активістами. Враховано вулиці, провулки, площі та інші об’єкти на Яндекс.Картах, які станом на початок вересня 2015 року ще не було перейменовано або рішення про їх перейменування ще не набули чинності й, відповідно, не були відображені на картах.

Мітки:

Реклама на сайті

Коментарі

вверх