Виставка фоторепродукцій творів Василя Курилика

Виставка фоторепродукцій творів Василя Курилика

21 грудня 2017 - 21 січня 2018

Василь Курилик ( 3.03.1927 -3.11.1977) – відомий канадський художник з буковинським корінням. При житті в художника відбулося понад 30 персональних виставок у галереях Канади, були експозиції в Англії, Індії, Південній Африці, Гонконгу. Твори Василя Курилика зберігаються у музеях Нью-Йорка, Філадельфії, Монреаля, Вінніпега, Едмонтона. У залі Чернівецького художнього музею на виставці представлені фоторепродукції робіт митця на тему Різдва Христового.

Василь Курилик, отримавши диплом бакалавра Манітобського університету,у 1950 році вступає до мистецького коледжу в Торонто, а згодом, переїхавши до Мехіко, вступає до художнього коледжу Сан Мігель Альенде.1952 року молодий художник побував у Монреалі, Лондоні, Фландрії, Парижі, Відні. Тодіна мистця сильне враження справили роботи Пітера Брейгеля, стилістичний вплив якого можна помітити в творчості канадського живописця. Невлаштованість та проблеми із зором призвели до серйозної депресії.

У 1962 році Василь Курилик одружився з ДжінЕндріс, яка народила йому двох синів та двох дочок.
У 1970 році на запрошення Спілки художників України Василь Курилик з групою митців Канади і Сполучених Штатів Америки уперше відвідав країну. Побував у Києві, Львові, Харкові, Одесі, Запоріжжі, Полтаві, Каневі, Ялті, а також відвідав буковинське село Борівці, де народилися його батьки. Повернувшись до Канади, він звернувся до Посольства СРСР в Оттаві з проханням дозволити йому ще раз відвідати Україну.

У вересні 1977 року Василь Курилик отримав очікувану візу і прибув до України, вже будучи тяжко хворим. Художник хотів зібрати матеріал для фрески, яка б зображувала минуле й сучасне українських поселенців у Канаді. В селі Борівці він зробив більш як 100 рисунків. Деякі з них закінчував уже після повернення до Канади у госпіталі.

Про творчість майстра було знято чотири фільми. Один із них отримав Національну премію Канади і був перекладений українською, французькою, португальською, японською та німецькою мовами.

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх