Виставка «Коріння і крона»

Виставка «Коріння і крона»

01 серпня 2017 - 30 серпня 2017

Виставка є зрізом мистецької ситуації Закарпаття. Тут презентовані усі покоління, всі творчі спілки, всі напрямки та різноманітні стилі – від реалістичних пейзажів та натюрмортів до складних стилізованих композицій і абстрактних творів.

Ідея проведення виставки закарпатського мистецтва в Угорщині виникла досить давно, й ініціатив було та є багато. Це пов’язано передусім зі становленням закарпатської школи живопису, яка сягає своїм корінням глибоко в угорське мистецтво. Йосиф Бокшай (1891-1975), Адальберт Ерделі (1891-1955) вчилися в Королівському художньому інституті у Будапешті у видатних художників світового рівня – Імре Ревеса, Бели Грюнвалд-Івані, Пала Сіньєі Мерше та інших. Як засновники закарпатського малярства, Ерделі та Бокшай мають послідовників упродовж декількох поколінь, що чітко простежуються на цій виставці, незважаючи на різноманітність жанрів та напрямків у мистецтві.
Наразі з розмаїттям яскравого і самобутнього сучасного закарпатського мистецтва знайомляться на батьківщині, в різних містах України.

Мітки:

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх